3. Левски на финал за Купата след драматична победа над Рилски спортист – 77:75, Тити Папазов псува публиката в Плевен

„Сините” спечелиха благодарение на по-добрата си игра под коша, както и на няколко решителни коша на Дуейн Мортън и Златин Георгиев в края на мача, след който наставникът им Константин Папазов се подаде на емоциите и си позволи да псува неутралните фенове в зала „Балканстрой”.

Левски успя да се класира на финал за Купата на България по баскетбол, след като измъкна драматична победа със 77:75 над Рилски спортист.

Двубоят започна равностойно, като двата тима се редуваха да излизат напред в резултата. Първата част завърши наравно 19:19, а постепенно „сините” се откъснаха в резултата и взеха комфортен аванс, дори и в отсъствието на най-резултатния си играч Маркъс Хол. Все пак тимът от Самоков успя да скъси аванса на Левски и се оттегли с 4 точки пасив на почивката 30:34.

В третата част Левски отново бе господар в подкошието, а Рилецо поддържаше интригата чрез плеймейкъра си Бранко Миркович. Резултатът преди последните 10 минути бе 52:46 за Левски, а Рилски спортист започна да топи пасива.

Така 5 минути преди края хазартен изстрел на Чарлз Джоунс и грешен пас на Станислав Славейков позволиха на самоковци да изравнят резултата – 58:58. Тогава за Левски се разигра Златин Георгиев, а Дуейн Мортън отбеляза много важна тройка за 69:64. Рилски спортист обаче не бе развял бялото знаме и чрез Левен Белберов успя да изравни, след като варненецът вкара 4 точки в една атака след тройка и фаул.

Равностойната игра доведе до абсолютно равенство минута преди края – 70:70. Тогава „сините” поведоха със 75:72, а Бранко Миркович бе фаулиран, когато се готвеше да изпълни тройка, но успя да вкара само два от фауловете. С правилна тактика Левски успя да удържи крехкия аванс и се поздрави с класиране за финала за Купа „Леденика” България.

Тимът на Папазов, който след финалната сирена прекоси терена, за да отправи цветиста псувня към една от основните трибуни, среща в битка за трофея победителя от втория полуфинал между домакина Спартак (Пл) и шампиона Лукойл Академик.