3. Левски на пети пореден финал за Купата (ВИДЕО)

Левски на пети пореден финал за Купата (ВИДЕО)

„Сините“ спечелиха изпълнен с нерви и обрати полуфинал срещу Балкан със 74:73

Левски изстрада класирането на пети пореден финал за efbet Купа на България.

Въпреки огромната подкрепа на феновете в Ботевград, „сините“ спечелиха изпълнен с нерви и обрати полуфинал срещу Балкан със 74:73.

Така столичани сложиха край на серията от четири поредни загуби от ботевградчани във всички турнири през сезона.

Двубоят бе нервен, изпълнен с обрати и много борба  от началото до края.

Левски пропиля 7 точки аванс от първото полувреме в третата част, а вдъхновени от публиката домакините оставиха сърце и душа на терена в последните минути, за да се върнат след почивката.

Интригата на терена се запази до последните секунди.

Тогава, след много нерви, дисквалифицирани бяха старши-треньорът на Балкан Небойша Видич, помощникът му Преслав Пешев и Дерек Маркс, за пет нарушения терена напусна и Димитър Димитров.

От Левски играта за  пет нарушения напусна и Марио Литъл.

При оставащи малко по-малко от 48 секунди до края мачът бе спрян заради проблеми по трибуните с фенове на двата отбора.

Прекъсването продължи 30 минути до пристигането на полиция в залата.

За „сините“ нов силен мач изигра Марио Литъл. Той наниза 27 точки за успеха. Венцислав Петков вкара 12, а Ивица Радич записа поредния дабъл-дабъл – 10 точки и 12 борби.

Крисчън Джоунс бе герой за домакините с 27 точки и 15 борби. Амад Рори добави 17 точки, а Дерик Маркс – 13.

Така Левски ще излезе срещу Рилски спортист в понеделник, в 19:00 ч. в спор за efbet Купа на България.

Мачът ще е повторение на миналогодишния финал в турнира.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича