3. Левски надви Балкан в Ботевград и се класира за финала (ВИДЕО)

Левски надви Балкан в Ботевград и се класира за финала (ВИДЕО)

„Сините” се наложиха със 100:95 в решителния пети мач от плейофната серия на НБЛ

Полуфиналната серия между Левски и Балкан завърши така, както протече – с много драма и качествен баскетбол.

„Сините” спечелиха петия и решаващ мач, игран в Ботевград, със 100:95, а по този начин се класираха за финала на Националната баскетболна лига, където ще срещнат Лукойл Академик.

Балкан взе първите си две домакинства, но след това Левски успя да постигне три последователни победи и заслужи мястото си на финала.

Решаващият мач остана без телевизионно покритие заради неразбирателство между домакините и медията, държаща правата, а след това от ръководството на Балкан решиха да сложат скандална цена от 100 лева за билетите за феновете на гостите.

Това неспортсменско решение обаче не помогна на провинциалния тим в днешния двубой, който бе предшестван от обиден плакат спрямо наставника на „сините” Тити Папазов.

Възпитаниците на ексцентричния наставник обаче започнаха много мотивирано и поведоха с 16 точки още през първата част. Постепенно домакините започнаха да намаляват изоставането си и след края на третата част вече водеха с точка.

В последната четвърт класата на "сините" си каза думата и с няколко решаващи отигравания Брандън Хийт и Джумейн Джоунс донесоха успеха за гостите.

Джумейн Джоунс вкара 29 точки и овладя 13 борби за победителите, Лайънъл Чалмърс наниза 24, а Майк Уилкинсън – 17.

За Балкан над всички бе Павел Маринов с 37 точки, Ноа Далман добави 19 и 11 борби, а с 12 точки, 7 борби и 5 асистенции завърши Станимир Маринов.

По този начин Левски се класира за пети пореден път на финал и ще се опита да спре серията от 11 поредни титли на Лукойл, докато Балкан ще спори с Черно море за бронзовите медали.

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор