3. Левски нанесе първа загуба на Лукойл Академик от две години насам

Левски нанесе първа загуба на Лукойл Академик от две години насам

Левски стана първият отбор, който нанесе загуба на хегемона в българското първенство Лукойл Академик от две години насам, предаде репортер на "Нов Спорт. "Сините" победиха със 105:100 в зала "Христо Ботев" и прекъснаха невероятно дългата серия на "студентите".

Възпитаниците на Тити Папазов започнаха много силно срещата и поведоха с 31:15 след първата част. Отлично в тези минути играеха Маркъс Хол и Станислав Славейков, които правеха каквото си искат под коша на гостите.

Това не стресна шампионите и те продължиха да играят апатично, което доведе до почти немислима преднина за Левски - 58:33 в средата на втората част. Асен Великов и Васил Евтимов също играеха много силно, като вторият бе пълен господар в подкошието.

Постепенно Тодор Стойков и компания се окопитиха и започнаха да стопяват преднината на домакините, която бе 18 точки на полувремето (64:46).

Третата част бе много силна за Лукойл, чийто играчи започнаха да играят на високи обороти, усещайки задаващото се поражение. Добри изяви на Кюгер и Аделеке доведоха до само пет точки преднина за "сините" (73:68). Все пак Левски успя да се съвземе от шока и разликата в края на третата част бе обнадеждаваща - 81:70.

В последната част домакините подържаха разлика от 5 до 10 точки, а критичният за тях момент бе, когато Стойков реализира тройка за 88:85, а кош на Димитър Ангелов приближи тима от Правец на две точки - 90:88.

В края на срещата много силни изяви имаха Стефан Георгиев и Маркъс Хол, които не позволиха на гостите да обърнат резултата. Академик вкара две тройки в края, но те се оказаха недостатъчни и Левски триумфира след 105:100, довеждайки до екстаз феновете си в залата.

Така Лукойл загуби за първи път от октомври 2006-а година, когато падна от ЦСКА. С най-много точки за победителите завършиха Маркъс Хол и Станислав Славейков - по 22, а Асен Великов се отчете с 19.

Най-резултатен за "студентите" бе Кевин Крюгер, който приключи с 23, а капитанът Стойков наниза 15, които се оказаха недостатъчни.