3. Левски направи важна крачка към финала в женското баскетболно първенство

Левски направи важна крачка към финала в женското баскетболно първенство

Левски с втора победа в серията срещу Нефтохимик в женското баскетболно първенство

Дамският Левски направи важна стъпка към класирането си на полуфиналите в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като днес спечели и мач №2 от 1/4-финалната серия срещу Нефтохимик 2010 (Бургас) с 65:54 и поведе с 2:0 в серията, която се играе до два успеха от три мача.

Наташа Попович беше най-резултатна за столичанки с 19 точки, Шарел Алън записа дежурния си „дабъл-дабъл” от 13 точки и 11 борби, а Христина Иванова добави 12 точки за победата.

Глория Браун се отчете с 15 точки и 12 борби за Нефтохимик, а Борислава Христова вкара 12 точки.

Възпитаничките на Стефан Михайлов поеха инициативата от първия съдийски сигнал, като бързо успяха да отворят преднина от 8-9 точки, която се запази до края на първата четвърт – 26:17. През втория период баскеболистките на Нефтохимик опитаха да стигнат до обрат, но допуснаха много грешки и на почивката бургазлийки изоставаха с 33:40.

Левски си осигури победата в първите минути след почивката, след като Попович, Алън и Димитрова вкараха важни кошове, с които направиха аванса на домакините двуцифрен, а в заключителните десет минути столичанки запазиха спокойствие и заслужено се поздравиха с победата – 65:54.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)