3. Левски остави живи надеждите за финал в НБЛ

Левски остави живи надеждите за финал в НБЛ

"Сините" победиха Балкан с 81:71 и намалиха серията на 1-2, четвъртият мач отново е зала "Универсиада"

Левски успя да победи Балкан Ботевград с 81:71 и да запази шансовете си за финал в НБЛ. Победата беше задължителна за "сините", които досега губеха с 2-0 в полуфиналните серии. В отделните части срещата се разви по следния начин - 19:14, 21:21, 28:20, 13:16.

След триумфа на Левски балансът е 2-1, а следващият мач отново ще е в София. Балкан имат нужда от една победа, за да си гарантират място в битката за златото, но ако момчетата на Тити Папазов вземат и другия мач, решаващ ще се окаже последният двубой.

Силно подкрепяни от феновете си Левски изигра силен мач. "Сините" поведоха в първите минути и запазиха преднината си през цялата първа четвърт. Втората част беше силна за Балкан, които успяха да стопят разликата до две точки, но Левски успя отново да се откъсне.

В останалите две части Левски не допусна ботевградчани да обърнат резултата. Най-резултатен за Левски беше Брандън Хийт, който отбеляза 24 точки, 8 асистенции и седем борби. Лайнъл Чалмърс отбеляза 17 точки и 11 борби, а Майк Уилкинсън се разписа с 13 точки. За Балкан най-добър беше Иван Лилов с 24 точки.

Следващата среща между отборите е на 16 май отново в зала "Универсиада". /БГНЕС
Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)

Българският баскетболен национал блесна с „дабъл-дабъл“

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор