3. Левски победи Черно море на баскетболния фронт

Левски победи Черно море на баскетболния фронт

“Сините” се наложиха само с 2 точки в драва във Варна

Баскетболният Левски победи драматично Черно море като гост с 86-84 в дербито на 23-ия кръг на първенството. Срещата се реши по-малко от 5 секунди преди края, а зрелището бе подобно на последния мач между тези два отбора – финала за Купа България.

Така борбата за второто място в редовния сезон става още по-завързана, след като Левски е с актив 14 победи и 6 загуби, а Черно море – с 14-7. Балкан е с 14 победи и 5 загуби, преди домакинството си на Ямбол днес.

Това бе последният мач от наказанието на Тити Папазов да не води Левски в четири срещи от първенството и от следващия кръг той ще бъде на скамейката на отбора.

През първата четвърт след близо 4 минути игра в сектора на привържениците на Левски възникна напрежение след провокация от фен, но всичко се размина без инциденти. Феновете на гостите напуснаха залата след възникналия проблем.

Преди почивката Черно море поведе с 40-37. През цялата трета четвърт разликата само в отделни случаи надвишаваше 3 точки, а след много смени на водачеството се стигна до точка преднина в полза на „сините”.

Размени на тройки в първата половина на решителния период доведоха до равенство при 75-75, а пълни три минути отборите не отбелязаха нито точка. При по-малко от 30 оставащи секунди Пламен Алексиев бе фаулиран и вкара два наказателни удара за 84-82, а Майк Уилкинсън вкара кош и бе фаулиран. Той пропусна наказателния удар и резултатът бе равен 84:84, а 13.3 секунди преди края Левски имаше нападение.

При 4.6 секунди на Пламен Алексиев бе отсъдено нарушение срещу Брандън Хийт, който вкара двата наказателни удара за 86-84 в полза на Левски.

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)