3. Левски подчини шампиона на Македония в Балканската лига - 91:75

Левски подчини шампиона на Македония в Балканската лига - 91:75

Левски взе много важна победа с 91:75 (23:19, 21:16, 23:25, 24:15) над шампиона на Македония Фени Индъстри в 1/4-финалите на Еврохолд Балканската лига. "Сините" изиграха много силен мач и по подобие на Черно море са само на крачка от полуфиналите.

Гостите се държаха в мача до края на последната част, но момчетата на Тити Папазов изиграха страхотни последни минути и си осигуриха комфортна преднина преди реванша.

Много силен мач за Левски изигра центърът Стефан Георгиев, който направи дабъл-дабъл, след като вкара 28 точки и грабна 10 борби. Арнас Казлаускак добави 17 точки, а традиционният реализатор на тима Маркъс Хол този път завърши с 11.

Доналд Коул бе най-резултатен за Фени, реализирайки 28 точки, а Златко Гоцевски завърши с 19. Реваншът е следващата сряда в Кавадарци, а победителят ще играе срещу спечелилия сблъсъка между Рилски спортист (Самоков) и Раднички Крагуевац.