3. Левски поведе в полуфинала с Нефтохимик след силна последна четвърт

Левски поведе в полуфинала с Нефтохимик след силна последна четвърт

Левски победи Нефтохимик 2010 с 61:54 в първия мач от полуфиналната серия в НБЛ при жените, предаде репортер на БГНЕС.

"Сините" направиха много силна последна четвърт и въпреки, че изоставаха до средата на третата част успяха да обърнат резултата. Първите две части не бяха особено динамични от страна и на двата отбора, но гостите от Бургас водеха. На полувремето Нефтохимик водеха с 34:23.

Левски обаче успя да обърне при 46-45 и в крайна сметка да поведе с 54:48. В крайна сметка "сините" победиха с 61:54. Най-резултатни за Левски бяха Христина Иванова с 24 точки и Шарел Алън с 16 точки. За Нефтохимик се изяви Глория Браун с 31 точки и 21 борби, както и Лорън Бел с 13 точки.

Утре ще се изиграе втория мач, а за момента резултатът в серията е 1-0 за Левски. /БГНЕС
Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)