3. Левски призна, че се е възползвал от европейската умора на Дунав 8806

Левски призна, че се е възползвал от европейската умора на Дунав 8806

Софийският тим се възползва максимално и победи със 77:73

Треньорите  на Дунав 8806 и Левски Георги Божков и Стефан Михайлов отчетоха, че резултатът от срещата между двата  отбора е заслужен с оглед на показаното от тях. Софийският тим се възползва максимално от натрупаната в русенските редици умора от мачовете в турнира за Еврокупата на ФИБА и победи със 77:73 в зала „Дунав“.

Божков  поздрави своя колега и призна грешките на дунавки.

„Играха по-добре от нас през цялото време. Смятам, че в защита бяхме много бавни и тежки. Въобще не можахме да се справим, особено с шутовете на Ралица Нанева, която направи изключително силно първо полувреме, а и до края на мача. Явно в този мач не играхме добре“, заяви треньорът на „Дунав 8806“.

Стефан Михайлов разкри на какво е заложил в подготовката си за тази среща.

Дунав 8806 е отбор, който играе в Европа, тази седмица имаше 3 мача, имаше два дни път и реално само един ден за тренировки. Този отбор няма тренировъчен процес като нашия. Това, което казах на момичетата е през последните 7-8 минути да бъдат в мача, когато в Дунав 8806 има умора и ние да надделеем физически. Друго, което им казах е да атакуват Жаклин Златанова. Гледах мача с Хасково 2012. Тя е човекът, който спечели мача с Хасково 2012 в последните минути. Ралица Нанева направи феноменални 25 минути. Шарел Алън също бе на ниво. Наташа Попович също се бори. Може би малко под нивото си бяха Виктория и Христина. Особено Христина, която имаше няколко стрелби, с които можеше да реши мача“, заяви Михайлов, като добави, че отчита израстване на отбора си.

Везенков поведе Олимпиакос към победа над Арис с 22 точки

Българинът игра само 20 минути, но беше ключов за успеха на отбора си

Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)