3. Левски разгроми Берое с 20 точки в първия 1/4-финал

Левски разгроми Берое с 20 точки в първия 1/4-финал

Възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха със 71:51

Левски разгроми като гост с 20 точки разлика Берое (Стара Загора) в първия мач от четвъртфиналите на турнира по баскетбол за жени за Купата на България.

Възпитаничките на Стефан Михайлов спечелиха със 71:51 (23:15, 15:11, 19:11, 14:14) точки. Реваншът е на 17-ти февруари в зала "Универсиада" в София.

В срещата днес интрига нямаше, след като "сините" поведоха убедително още в началните минути.

През второто полувреме аванса на баскетболистките на Левски на няколко пъти надминаваше границата от 20 точки.

За Левски силен мач направи Вера Перостийска, която завърши с 20 точки и 11 борби. Радослава Бъчварова вкара 14 точки, с 12 точки приключи Даниела Петева, а с 11 точки - Христина Иванова.

За Берое Ралица Нанева вкара 16 точки, а с 14 точки и 17 борби се отличи Дафни Фрийсън.