3. Левски с трета поредна победа в НБЛ след успех над Академик (ВИДЕО)

Левски с трета поредна победа в НБЛ след успех над Академик (ВИДЕО)

"Сините" победиха с 76:70

Левски записа третата  си последователна победа в Националната баскетболна лига, след като тази вечер тимът на Константин Папазов победи Академик Пловдив със 76:70 (23:20, 15:12, 23:22, 15:16) в двубой от програмата на 23-ия кръг в НБЛ.

По този начин “сините” вече разполагат с баланс от 16 победи и 7 загуби на сметката си в първенството, където заемат третото място. Академик пък не успя да постигне трета поредна победа в НБЛ, като възпитаниците на Йордан Янков остават на седмата позиция в таблицата с актив от 10 успеха и 13 поражения.Двубоят в столицата изненадващо започна с ранен щурм от страна на гостите от Пловдив, които се настроиха по-добре към темпото на игра в началните минути, осигурявайки си аванс от 9:16 в средата на първата част. Отборът на Левски обаче също напипа правилния ритъм и чрез серия от осем безответни точки обърна резултата в своя полза при 23:20.

В следващите 20 минути дистанцията между двата тима достигаше максимум до седем точки в полза на “сините”, преди Академик да скъси разликата на две при 63:61 в началото на последната четвърт. Силна серия от 9:0 в полза на шампионите обаче направи преднината на домакините двуцифрена, като до финалната сирена те не изпуснаха двубоя от контрол за крайното 76:70.Марио Литъл и Джош Паркър завършиха с по 18 точки за победата на Левски. Зейн Ноулс направи силно включване от резервната скамейка с още 12 точки и 5 борби, докато Ивица Радич се отчете с 11 точки и 8 овладени топки.

Дейшон Найт се представи силно за Академик, завършвайки като най-резултатен с 18 точки и 4 асистенции. Николай Николов пък бе другият играч на пловдивчани с двуцифрен точков актив - 14 точки и 9 борби. Срещата за гостите пропусна Тони Гуджино, който се възстановява от контузия в коляното.

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича