3. Левски си гарантира място в Топ 4 след второто завъртане в НБЛ (ВИДЕО)

Левски си гарантира място в Топ 4 след второто завъртане в НБЛ (ВИДЕО)

Ивица Радич нямаше спиране и оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 22 борби

Левски си гарантира място в Топ 4 на НБЛ в края на втория етап от баскетболното първенство. В своята зала „Универсиада“ отборът на Тити Папазов се наложи над Спартак Плевен с 80:74 в отложен мач от 16 кръг. Столичани са с баланс от 11-6, като заемат трето място в класирането, докато плевенчани са пети с 10 успеха и 8 поражения.

Домакините започнаха по-добре и поведоха с 16:9 чрез Венцислав Петков, Цветомир Чернокожев и Ивица Радич. Спартак успя да скъси дистанцията до съперника чрез Николай Стоянов, Симеон Илиев и Мартин Маринов за 17:19. През втория период плевенчани излязоха напред с 22:21 след успешни акции на Николай Маринов и Мартин Маринов. Левски си върна преднината, като дори я увеличи за 42:33 чрез Венцислав Петков, Ивица Радич и Марио Литъл.

След паузата гостите не се отказваха и чрез Димитър Маринчешки, Божидар Аврамов и Коча Йовович направиха серия от 15-4, за да обърнат до 48:46 в своя полза. Шампионите обаче отвърнаха чрез Ивица Радич за 52:51 след 30 минути. През последната четвърт надлъгването продължи преди Асен Великов и Венцислав Петков да дадат преднина на Левски от 8 точки, което се оказа достатъчно за крайното 80:74.

Ивица Радич нямаше спиране за Левски и оформи дабъл-дабъл – 21 точки и 22 борби. Венцислав Петков добави 20. Цветомир Чернокожев приключи със 17 точки и 9 борби.

Николай Стоянов бе най-резултатен за Спартак Плевен с 16 точки. Димитър Маринчешки остави срещу името си 13 и 6 борби. Божидар Аврамов остана с 12 точки, 6 борби и 6 асистенции.

На 7 март Левски ще гостува на Черноморец, а два дни по-късно Спартак Плевен ще приеме Берое.