3. Левски спечели първия мач срещу Рилски спортист

Левски спечели първия мач срещу Рилски спортист

Баскетболистите на Левски спечелиха първия плейоф срещу Рилски спортист за бронзовите медали в НБЛ, предаде БТА. "Сините" се поздравиха с успех благодарение на резултатната си игра през първото полувреме на двубоя. Левскарите поведоха с 56:42 преди почивката.

Играчите на Рилецо се вдигнаха и спечелиха третата и четвъртата четвърт, съответно с 25:20 и 26:23. Усилията им се оказаха недостатъчни да се спасят от поражение и сирената за края прозвуча при резултат 99:93 за Левски. Софиянци могат да завоюват бронза още утре, ако се поздравят с втори успех в серията.

Първа среща от плейофа за бронзовите медали в Националната баскетболна лига за мъже (играе се до две победи от три мача):

Левски - Рилски спортист (Самоков) - 99:93 (28:25, 28:17, 20:25, 23:26)

*Левски поведе с 1:0 победи. Втората среща е на 29 май (петък) от 16.00 часа в София.