3. Левски удари Берое с 84:80 при жените

Левски удари Берое с 84:80 при жените

Левски победи Берое с 84:80 в женски двубой от националната баскетболна лига. В зала "Универсиада" баскетболистките на синия клуб се наложиха 21:14, 22:25, 23:19 и 18:22 в отделните части.

Въпреки че Левски доминираха през по-голямата част от мача, последните минути се оказаха решаващи за двубоя. Минути преди края Берое бяха изравнили на 70:70, но въпреки това "сините" дами успяха да покажат по-устойчива игра и в крайна сметка надделяха. Левски поведе още в първите минути на първата част, която завърши при резултат 21:14. Второто полувреме се оказа драматично, след като тимовете се гонеха в резултата, но в крайна сметка „сините” се наложиха с крайното 84:80.