3. Левски удари Шумен за четвърта поредна победа в НБЛ

Левски удари Шумен за четвърта поредна победа в НБЛ

Ивица Радич бе над всички за актуалните шампиони в българския елит със своите 23 точки

Левски записа четвърти пореден и общо пети триумф в НБЛ. Действащите шампиони се наложиха над Шумен с категоричното 96:50 в отложен мач от четвъртия кръг. В зала „Младост“ баскетболистите на Константин Папазов взеха нещата в свои ръце още във втората четвърт, но решаващо за изхода на срещата се оказа второто полувреме, спечелено с 45:13. Така те нанесоха пето поредно поражение на играчите, водени от Янко Янков.

В групата на „сините“ се завърнаха Николай Михайлов и Мартин Петров, но извън състава бе Станислав Ваклинов. От своя страна шуменци не разчитаха на Милош Чойбашич.

Столичани имат на сметката си и една загуба, както и мач повече, а новакът в българското първенство все още не познава вкуса на успеха след пет кръга. На 4 декември Левски ще бъде домакин на Ямбол, докато тимът от Шумен ще приеме Спартак Плевен.

Ивица Радич бе над всички за актуалните шампиони в българския елит със своите 23 точки и 11 борби. Марио Литъл реализира 11, Илайджа Митру-Лонг вкара 10.

Георги Кендеров стана най-резултатен за новака в родното първенство с 15 точки, Александър Милов остана с 12, Виктор Серафимов има 10.