3. Левски загуби гостуването в Черна гора, но остава начело

Левски загуби гостуването в Черна гора, но остава начело

Отборът на Тити Папазов падна от Теодо със 72:76

Левски загуби гостуването си на Теодо (Черна гора) със 72:76 (12:20, 13:13, 21:15, 26:28) точки в среща от редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. Въпреки поражението "сините" са начело в класирането с 19 точки.

Домакините водеха почти през целия мач. Те взеха аванс с 16:6, а през втората четвърт увеличиха аванса си на 13 точки - 33:20. Левски изравни 46:46 в последните секунди на третата четвърт, а след серия от 5:0 в началото на финалната част поведе с 51:48.

Шест минути преди сирената възпитаниците на Константин Папазов водеха с 60:54, но домакините отговориха със серия от 12:0, върнаха водачеството си и запазиха аванса си до края. Лайънъл Чалмърс завърши с 22 точки за "сините", а с 13 точки се отчете Павел Иванов.

Сърбинът Джордже Мичич не игра в двубоя заради травма получена в дербито с Лукойл Академик. За домакините с 20 точки завърши Никола Корач, а с 15 и 10 борби се отличи Саво Джиканович.
Рилски спортист се справи с Миньор като гост в мач от НБЛ

Шампионът победи с над 10 точки разлика

Балкан представи Георги Боянов

Баскетболният национал Георги Боянов официално стана ново попълнение на отбора на Балкан

Силен мач за Пол Джордж в неофициалния му дебют за Филаделфия

Пол Джордж вкара осем от 15 изстрела и записа 23 точки в неофициалния си дебют за отбора на Филаделфия

Везенков: Искам да помагам на отбора си по различни начини (ВИДЕО)

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков изигра силен мач за победата на своя Олимпиакос в Евролигата

ОБЗОР: Везенков поведе Олимпиакос към първа победа в Евролигата (ВИДЕО)