3. Левски загуби за 23-и път в Адриатическата лига

Левски загуби за 23-и път в Адриатическата лига

Унион Олимпия не остави никакви шансове на "сините"

Българският шампион Левски допусна 23-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъже. В последния си домакински мач от надпреварата "сините" отстъпиха пред Унион Олимпия (Словения) с 56:78 точки. Възпитаниците на Константин Папазов са на последно място в класирането с едва две победи от 25 мача.

Гостите си осигуриха петото място в крайното класиране и участие в турнира "Еврокъп" през следващия сезон. В срещата интрига нямаше, след като баскетболистите на Унион спечелиха първата част с 24:6, а в началото на втората четвърт поведоха с 32:6. На почивката словенците имаха аванс от 41:16, а през второто полувреме продължиха спокойно да водят в резултата.

За гостите българският национал Христо Николов беше титуляр, игра 21:37 минути и се отличи с 8 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки. За Левски Димитър Ангелов реализира 17 точки, капитанът Павел Иванов вкара 13 точки и Алекс Симеонов завърши с 11 точки. Ален Омич записа 22 точки за победителите, а 17 точки отбеляза Блаж Махковиц. В последния си мач от турнира Левски гостува на Цибона (Хърватия) на 22-и март.

"Един от лошите ни мачове. Радващо е, че не се отказахме и се борихме в последната част. След последните ни два силни мача днес имаше умора. Унион е силен отбор в подкошието. Абсолютно закономерно. Играем мач за мач. Няма да се откажем, ще се борим до последно", коментира старши треньорът на Левски Константин Папазов. "Винаги е хубаво да се върнеш у дома. Това че Левски участва в Лигата е нещо голямо за българския баскетбол", каза Христо Николов.

Среща от 25-ия кръг на Адриатическата лига по баскетбол за мъже:
Левски - Унион Олимпия (Словения) - 56:78 (6:24, 10:17, 17:20, 23:17)

Левски: Павел Иванов 13, Алекс Симеонов 11, Васил Евтимов 4, Джими Хънт 7, Стоян Гюроски 0 (Димитър Ангелов 17, Алекс Уандие 2, Деян Карамфилов 2, Спас Николов 0, Николай Русимов 0)

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже