3. Левски завърши с победа груповата фаза на Балканската лига

Левски завърши с победа груповата фаза на Балканската лига

Отборът на Левски завърши с победа груповата фаза на Балканската лига. „Сините” баскетболисти победиха и във втората си среща с румънския Динамо Букурещ, този път като гости с 86-69 Така те завършиха първия етап от този турнир с актив от 4 победи и 4 загуби.

Отборът на Левски завърши с победа груповата фаза на Балканската лига. „Сините” баскетболисти победиха и във втората си среща с румънския Динамо Букурещ, този път като гости с 86-69  Така те завършиха първия етап от този турнир с актив от 4 победи и 4 загуби.

Този успех ще ги класира на трето или четвърто място в зависимост от изхода от срещата Фершпед Работнички-Мега Хипо Лизинг, която ще се играе в четвъртък. Ако победят македонците Левски ще бъде трети в крайното класиране в групата и ще срещне на четвъртфинал Фени Индустри или Евроинс Черно море. Ако пък спечелят Мега Хипо Лизинг, то тогава „сините” ще останат четвърти и ще се изправят срещу сръбския Суислайън от Вършац. При всички положения е ясно, че идната сряда на 25 февруари Левски ще приема съперника си в София в първия четвъртфинал, докато седмица по-късно (4 март) ще гостува за мача-реванш.

Маркъс Хол влезе за първи път като резерва в мач от Балканската лига и въпреки това завърши с 23 точки. Литовецът Арнас Казлаускас добави 14 точки, от които 4 тройки и хвана 6 борби.

Стефан Георгиев продължава с постоянните си игри и завърши с 18 точки, 6 борби и 2 асистенции.

Чарли Джоунс вкара само 3 точки, но добави 9 асистенции и хвана 5 борби.

За Динамо Букурещ Деметриъс Уилямс завърши с първия си дабъл дабъл в последния мач на румънците в турнира - 19 точки и 11 борби. Хеговият сънародник Крис Рийвс добави 14 точки и 5 асистенции.