3. Лейкърс би Далас у дома (видео)

Лейкърс би Далас у дома (видео)

Звездата на шампионите Кобе Брайънт получи травма на левия глезен в третата част, но все пак завърши мача с 16 точки

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс победи домакина Далас с 96:91 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация.

Андрю Байнъм беше най-полезен за гостите с 22 точки и 15 борби, а Пау Гасол добави 18 точки за успеха. Звездата на шампионите Кобе Брайънт получи травма на левия глезен в третата част, но все пак завърши мача с 16 точки.

За тексасците с по 25 точки се отличиха Дирк Новицки и Шон Мариън.Новицки взе и 10 борби и направи 6 асистенции, но това не беше достатъчно.

Така Лейкърс, който има девет победи в последните си десет мача, се доближи плътно до втория класирането в Западната конференция Далас и е само с една загуба повече от съперника си.

Домакините имаха шанс да изравнят, но Джейсън Тери пропусна от зоната на трите точки 11,9 секунди преди края. Веднага след това Байнъм беше фаулиран и реализира два пъти от наказателната линия, за да направи 94:89 и да предреши мача.

Лидерът в лигата Сан Антонио записа 54-а победа в 66 мача през сезона след 115:107 в Хюстън.

Тони Паркър завърши с 21 точки и 6 асистенции, а общо осем играчи на гостите вкараха 10 или повече точки за третия пореден успех на тима.

Кевин Мартин беше лидер за домакините с 28 точки.Вторият в Източната конференция Чикаго спечели за шести пореден път, след като отнесе гостуващия Юта със 118:100.

Домакините решиха всичко до почивката, когато взе аванс от 68:41. Дерик Роуз и Луол Дън нанизаха по 26 точки за Чикаго. Ал Джеферсън беше лидер на гостите с 33 точки и 18 борби. Третият на Изток Маями разгроми гостуващия Мемфис със 118:85.

Дуейн Уейд вкара 28 точки за домакините, а ЛеБрон Джеймс добави 27 точки. Резервата О Джей Майо беше най-резултатен за гостите с 19 точки. Джей Ар Смит наниза 31 точки, а Денвър разби гостуващия Детройт със 131:101.Нене добави 18 точки и 11 борби за осмия успех в последните десет срещи на тима.

Крис Уилкокс вкара 21 точки за гостите, които загубиха за трети пореден път. Блейк Грифин реализира 26 точки и помогна за победата на Лос Анджелис Клипърс със 122:101 над Вашингтон в столицата.

Последният в Западната конференция Сакраменто допусна шесто поредно поражение след 103:115 при гостуването си на Ню Орлиънс.

Крис Пол се отличи с 33 точки и 15 асистенции за домакините,а Дейвид Уест добави 25 точки и 9 борби. За гостите с 25 точки завърши Маркъс Торнтън.