3. Лейкърс би Денвър и се класира за плейофите без Кобе

Лейкърс би Денвър и се класира за плейофите без Кобе

Вижте и крайните резултати от другите мачове

Лос Анджелис Лейкърс се класира за плейофите в НБА след победа над Денвър със 103:97. Андрю Байнъм вкара 30 точки и добави 8 борби, а Мат Барнс завърши с рекордните си за сезона 24 точки. Лейкърс стигна до успеха без звездата си Кобе Брайънт, който пропусна последните четири мача на тима заради контузия.

Треньорът на Лейкърс Майк Браун също не бе на мача и отборът бе воден от помощника Джон Кюстър. Браун напуснал залата малко преди началото на мача поради лични причини.

Шампионът Далас надигра Портланд с 97:94. Дирк Новицки реализира 24 точки и 9 борби, а Делонте Уест добави 21 точки за успеха на Маверикс. Индиана си осигури място в плейофите след победа над Кливланд със 102:83. Дани Грангър вкара 18 точки, а Тайлър Хансбро добави 16 за успеха на Индиана.

В Маями, ЛеБрон Джеймс завърши с 19 точки и 9 борби за победата на Маями над Шарлот със 105:82. Крис Бош добави 18 точки и 7 борби за "горещите". Домакините водеха с 22 точки след първите три части и това позволи на треньорския щаб да даде почивка на Джеймс в последната четвърт.