3. Лейкърс матира Уориърс и спечели серията с 4:2

Лейкърс матира Уориърс и спечели серията с 4:2

"Езерняците" спечелиха мач номер 6 със 122:101

Лос Анджелис Лейкърс детронира до този момент актуалния шампион в Националната баскетболна лига – Голдън Стейт Уориърс, с 4:2 победи в плейофната серия в полуфиналите в Западната конференция. „Езерняците“ се наложиха над „войните“ със 122:101 пред собствена публика в мач номер 6. Така Лейкърс ще се изправи срещу Денвър Нъгетс на финала на Запад.

Лейкърс започна ударно като успя да дръпне още в средата на първата част със 17 точки над своя опонент при 27:10, но Голдън Стейт успя да стопи пасива си до края на периода при 26:31. Втората част бе белязана изцяло от силната игра на „езерняците“, които спечелиха отделната четвърт с 25:20, а на почивката водеха с 56:46.

Натискът на ЛА Лейкърс продължи и през третия период, който бе спечелен с 35:31. Голдън Стейт започна трудно последния период, а старши треньорът Стив Кър взимаше на два пъти таймаут в дебютните 4 минути от четвъртата част и така след пропуснати стрелби зад арката от Стеф Къри и Донте Ди Винченцо, Лейкърс поведе с 20 точки и затвори мача при 122:101.

Най-ефективен за Лейкърс бе суперзвездата ЛеБрон Джеймс, който завърши срещата с 30 точки, 9 борби и 9 асистенции. Остин Рийвс вкара 25 точки, а Антъни Дейвис направи чудовищен дабъл-дабъл от 17 точки и 20 борби.

Стеф Къри вкара 32 точки за Голдън Стейт в мач номер 6, Донте Ди Винченцо добави 16 пункта и така нито един друг състезател на Уориърс не достигна до двуцифрен актив.

Серията между ЛА Лейкърс срещу Никола Йокич и компания започва на 17 май, като първият двубой е от 3:30 часа българско време.