3. Лейкърс най-накрая победи в НБА

Лейкърс най-накрая победи в НБА

"Езерняците" успяха от шестия опит този сезон

Лос Анджелис Лейкърс успя да спечели първия си мач за настоящия сезон в НБА. „Езерняците“ победиха Денвър Нъгетс със 121:110. В основата на успеха на Лейкърс бяха Антъни Дейвис и Леброн Джеймс.

Денвър бе отборът, който започна срещата по-добре, като поведе с 25:15. До края на първата четвърт Лейкърс обаче затегна защитата и губеше само с 26:31. Нъгетс отново започна по-силно и втория период, след като поведе с 39:33, но след силна серия в края на частта „езерняците“ поведоха преди края на първото полувреме с 55:51.

Третият период бе побоэден на предходните два, защото след почивката Денвър отново дръпна в резултата – 83:75, но след серия от 11:0, Лейкърс водеше с 93:85 преди последния период. В четвъртата „езерняците“ овладяха срещата и се поздравиха с крайната победа – 121:110.

Най-ефективен за Лейкърс бе Антъни Дейвис, който се отчете с дабъл-дабъл – 23 точки и 15 борби. Леброн Джеймс вкара 26 точки, а Лони Уокър добави 18 точки.

За Денвър Нъгетс отново най-полезен бе Никола Йокич, който също се отчете с дабъл-дабъл – 23 точки и 14 борби, а Джамал Мъри добави 21 точки за гостите.