3. Лейкърс обърна серията срещу Денвър след 103:97 като гост

Лейкърс обърна серията срещу Денвър след 103:97 като гост

Пресечените от Тревър Арайза подавания са на път да се окажат, също толкова разрушителни за амбициите на Денвър, колкото и големите попадения на Кобе Брайънт.

За втори пореден път във финалните плейофи на Запада Арайза отмъкна пресече противниково подаване в последната минута за да подсигури победа за Лейкърс над Денвър Нъгетс, този път със 103:97 насред „Пепси Сентър”, с което „езерняците” възстановиха предимството на „домашния терен” за следващите мачове от серията.

Арайза, който отмъкна мързеливото прехвърляне на Антъни Картър за победата в първия мач, този път изникна пред Кармело Антъни и анулира подаването на Кениън Мартин. 36 секунди преди края лекото крило на „езерняците” бе фаулиран от Антъни, при което реализира и двете си свободни стрелби за да изведе тима си до преднина от четири точки  - 99:95. Звездата Кобе Брайънт обаче бе този, който  поведе Лос Анджелис към победата с тройка една минута преди финалната сирена за 96:95. Той също така вкара четири свободни стрелби в последните 22 секунди.

Денвър се прости със серията си от 16 поредни победи у дома, като към тях се вписват шестте домакинства срещу Ню Орлиънс и Далас. В настоящото издание на плейофите Денвър бие на собствен терен със средна разлика то 17,5 точки.

Четвъртият мач от плейофа ще се изиграе в понеделник, като домакин отново ще бъде Денвър, тъй като „Стейпълс Сентър” в ЛА бе резервиран за шоу от националното турне на Световната федерация по кеч.