3. Лейкърс победи Мемфис в драматичен мач

Лейкърс победи Мемфис в драматичен мач

Андрю Байнъм завърши с 37 точки и 16 борби, а Кобе Брайънт реализира 22 от своите 34 точки след почивката при победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост над Мемфис със 116:111 точки след две продължения в мач от редовния сезон на първенството на НБА.

Андрю Байнъм завърши с 37 точки и 16 борби, а Кобе Брайънт реализира 22 от своите 34 точки след почивката при победата на Лос Анджелис Лейкърс като гост над Мемфис със 116:111 точки след две продължения в мач от редовния сезон на първенството на НБА. Пау Гасол добави 14 точки и 8 асистенции за Лейкърс, които печелят за трети пореден път. За домакините Морис Спейтс завърши с 25 точки, а Марк Гасол се отчете с 20 точки и 11 борби.

Тони Алън завърши с 18 точки, О Джей Майо с 14 точки, а Майк Конли с 20 точки и 11 асистенции за Мемфис. Домакините поведоха в началото на второто продължение, но "езерняците" направиха серия от 6:0 и до края не изпуснаха водачеството си.

Орландо победи Маями със 104:98 точки след продължение. Дуайт Хауърд изигра изключително силен мач и завърши с "дабъл-дабъл" - 24 точки и 25 борби, а Джамиър Нелсън добави 25 точки, от тях 12 в четвъртата част и в продължението. Това бе осми мач за Хауърд през сезона, в който той записва повече от 20 точки и 20 борби и 40-ти в неговата кариера.

Орландо преодоля пасив от 14 точки през първото полувреме, за да стигне до успеха, който е трети пореден за отбора и общо пети в шест мача. Дуейн Уейд се отчете с 28 точки, а Крис Бош завърши с 23 точки за Маями. Леброн Джеймс записа 19 точки, 11 борби и 8 асистенции.

Денвър победи Атланта със 118:117 след продължение. За домакините Нене реализира 22 точки, а Тай Лоусън добави 21 точки и 7 асистенции. За Атланта Джо Джонсън записа 34 точки, а Джош Смит - 33 точки и 13 борби.

Атланта губеше с точка 3.5 секунди преди сирената, но Заза Пачуля вкара от наказателната линия. Домакините направиха серия от 7:0 в продължението и стигнаха до успеха. Оклахома Сити загуби от Хюстън със 103:104 точки в друг мач от тази нощ. Индиана се наложи над Портланд с 92:75 точки, а Кливлънд отстъпи пред Торонто с 88:96 точки. Дирк Новицки реализира 27 точки, а Джейсън Тери - 24 при победата на Далас над Вашингтон със 107:98 точки.