3. Лейкърс прекъсна черната си серия

Лейкърс прекъсна черната си серия

Езерняците треснаха Сакраменто

Шампионът Лос Анджелис Лейкърс прекъсна поредицата си от четири поредни загуби в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация след убедителен успех със 113:80 над гостуващия Сакраменто. Кобе Брайънт наниза 22 точки, а Пау Гасол добави 16 точки, въпреки че получи травма на лявото бедро. Така Лейкърс сложи край на най-лошата си серия от април 2007 година. За гостите с 19 точки се отличи Джейсън Томпсън.

Лидерът в НБА Сан Антонио преодоля 15-точков дефицит и се наложи над гостуващия Минесота със 107:101. Тим Дънкан завърши с 22 точки и 10 борби, а Тони Паркър и Джордж Хил добавиха по 20 точки за успеха. Майкъл Бийзли беше пай-добър за гостите с 28 точки, а Кевин Лав допринесе с 25 точки и 18 борби.

Далас записа осма последователна победа след 93:81 над Юта в Солт Лейк Сити. Германецът Дирк Новицки вкара 26 точки в тексаското дерби, а гостите прекъснаха серията на съперника си от седем поредни успеха. Пол Мислап беше най-полезен за домакините с 21 точки. Кевин Гарнет завърши с 20 точки и рекордните си за сезона 17 борби, а Бостън се наложи над гостуващия Чикаго със 104:92. Така домакините регистрираха шеста поредна победа и запазиха лидерската си позиция в Източната конференция. Дерик Роуз беше най-резултатен за Чикаго с 20 точки.

Амар Студамайер наниза 34 точки и даде 10 асистенции за успеха на Ню Йорк в Ню Орлиънс със 100:92. Гостите се утвърдиха на второто място в Атлантическата дивизия, след като спечелиха осем от последните си девет мача. Уилсън Ариса вкара рекордните си за сезона 21 точки за домакините, но това не беше достатъчно. Торонто победи гостуващия Оклахома Сити със 111:99 след 26 точки и 12 борби на Андреа Барняни. Леандро Барбоса добави 22 точки за втория пореден успех на домакините в лигата. Ръсел Уестбруук и Джеймс Хардън завършиха с по 20 точки за гостите.

Със солидна игра в защита Вашингтон се наложи над гостуващия Портлънд с 83:79. Най-полезен за домакините беше Джилбърт Аринас с 15 точки и 6 асистенции. Столичани допуснаха само 10 точки в третата четвърт, а Портлънд записа едва 33,3 процента успешна стрелба от полето. Брендън Рой вкара 18 точки за гостите, но това далеч не беше достатъчно

. Орландо записа шести пореден успех след 104:91 над домакина Детройт. Брендън Бас вкара рекордните в кариерата си 27 точки, а Винс Картър добави 25 точки за гостите. Тайшон Принс завърши с 30 точки за Детройт, но отборът допусна четвърто поредно поражение и остана на предпоследно място в Източната конференция. Кайл Лаури се отличи с 28 точки и 12 асистенции за победата на Хюстън над домакина Мемфис със 127:111. Кевин Мартин също наниза 28 точки, а Брад Милър добави 23 точки. Руди Гей беше лидер за домакините с 29 точки.

Шарлът победи драматично гостуващия Ню Джърси с 91:84 след продължение. Стивън Джаскън вкара 25 точки, включително 4 от наказателната линия в последните 31 секунди на допълнителното време за успеха. Борис Диау се отличи с 16 борби за домакините, които пропиляха аванс от 7 точки в последната минута на редовното време, но все пак не допуснаха обрат. Травис Аутлоу вкара 21 точки за гостите.

Атланта постигна пета поредна победа след 83:88 над гостуващия Филаделфия. Домакините изоставаха с 13 точки в четвъртата част, но стигнаха до успеха след серия от 21:3 точки. Марвин Уилямс реализира 22 точки за Атланта. Денвър също продължи силната си серия напоследък, записвайки шести пореден успех след 109:104 над гостуващия Лос Анджелис Клипърс. Кармело Антъни вкара 26 точки, а наставникът на домакините Джордж Карл записа 998-ата победа в кариерата си в НБА. Чанинг Фрай наниза 29 точки, а Финикс надделя над гостуващия Индиана със 105:97.