3. Лейкърс прекъсна победна серия на шампиона Далас

Лейкърс прекъсна победна серия на шампиона Далас

Чикаго победи Торонто

Лос Анджелис Лейкърс прекъсна серията от четири поредни победи на шампиона Далас, след като се наложи със 109:93 в среща от Националната баскетболна асоциация. Кобе Брайънт вкара 30 точки, а Пау Гасол добави 27 точки и 9 борби за успеха на "езерняците".

Дирк Новицки бе най-полезен за Далас с 26 точки и 10 борби, а Джейсън Тери добави 23 точки.

Лидерът в Северозападната дивизия Оклахома Сити победи Лос Анджелис Клипърс със 114:91. Кевин Дюрант се отличи с 32 точки и 9 борби, а Ръсел Уестбрук добави 19 за успеха на Оклахома.

Отборът с най-добър баланс в редовния сезон Чикаго продължава да демонстрира топформа след победа като гост над Торонто с 94:82. Джон Лукас вкара всичките си 13 точки в последната четвърт, а Луол Ден записа 17 точки и 10 борби за успеха на "биковете".
Сан Антонио се наложи над Минесота със 116:100, макар че игра през по-голямата част от мача без звездата си Тони Паркър.

Френският гард получи контузия и напусна игрището малко преди края на полувремето с актив от 2 точки и 6 асистенции.

Тим Дънкан завърши с "дабъл-дабъл" за Спърс с 21 точки и 15 борби и изведе тима до четвърта поредна победа.

Ню Йорк Никс също влезе в успешна серия след пети пореден успех в НБА - този път над Филаделфия с 82:79. Амар Студъмайър се отличи с 21 точки и 9 борби за успеха на Никс.