3. Лейкърс разби Рокетс, Орландо надделя над шампиона Бостън

Лейкърс разби Рокетс, Орландо надделя над шампиона Бостън

Лос Анджелис Лейкърс победи Хюстън Рокетс със 108:94 (30:28, 20:20, 24:14, 34:32) и поведе с 2:1 в полуфиналната серия между двата тима от Западната конференция. Коби Брайънт записа 33 точки за гостите в тази среща.

Ламар Одом се отличи с 16 точки и 13 борби, докато резервният гард Джордан Фармар завърши с 12 точки и седем асистенции. Той игра на мястото на наказания Дерек Фишър. Лейкърс спря серията на Рокетс от девет домакински победи.  Четвъртият мач е в неделя, отново в Хюстън.

В друг двубой от плейофите Орландо Меджик победи Бостън Селтикс със 117:96 (22:18, 31:23, 25:28, 39:27) и поведе с 2:1 победи в полуфиналната серия между двата тима в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация.

Дуайт Хауърд записа 17 точки, 14 борби и 5 чадъра за Орландо. Рашад Люис завърши с 28 точки, а Хедо Туркоглу - с 24. Меджик бяха без титулярния гард Рафър Алстон поради наказание.

За Селтикс Пол Пиърс този път се отличи с 27 точки, докато Раджън Рондо добави 15. По време на срещата защитаващият титлата си тим на Бостън успя да съкрати изоставане от 20 точки на 7, но Орландо не позволи нещо повече. Четвъртият мач е в неделя в Орландо.