3. Лейкърс с лесен успех в Оклахома

Лейкърс с лесен успех в Оклахома

Вицешампионът Лос Анджелис Лейкърс взе лесен успех при гостуването си на Оклахома Тъндър – 107:89. Лидерът на „езерняците” Коби Брайънт отбеляза само 19 точки, но отново бе най-резултатен за тима си.

Силен мач изигра Пау Гасол, който завърши с пореден дабъл-дабъл, по 14 точки и борби. Кевин Дюрант пък бе най-резултатен (24т.) за тима от Прашната долина.

Лейкърс започна мобилизирано мача и набързо отказа домакините от опит да търсят победа. Тимът от Ел Ей поведе със 17 точки след 10 минути игра, а на полувремето имаше аванс от 62:38, което уби окончателно интригата. Това бе 56-ата победа за Лейкърс, срещу само 14 загуби, а Тъндър е с незавидния баланс от 20 победи и 51 загуби.