3. Лейкърс смачка Рокетс

Лейкърс смачка Рокетс

Лос Анджелис Лейкърс спечели домакинския си плейофен двубой срещу Хюстън Рокетс с разгромното 118:78. По този начин “Езерняците” поведоха с 3-2 победи в полуфиналната серия от плейофите на Запад. Следващият мач ще се проведе в петък рано сутринта в “Toyota Center”.

Лос Анджелис Лейкърс спечели домакинския си плейофен двубой срещу Хюстън Рокетс с разгромното 118:78. По този начин “Езерняците” поведоха с 3-2 победи в полуфиналната серия от плейофите на Запад. Следващият мач ще се проведе в петък рано сутринта в “Toyota Center”.

Отново над всички бе голямата звезда на Лейкърс Коби Брайънт, който бе най-резултатният за своя тим с 26 точки за 30 минути на терена. Пол Гасол записа "дабъл-дабъл" от 16 точки и 13 борби, а Андрю Баймън добави още 14 точки и 6 борби за Лейкърс.

Най-резултатен за Рокетс бе плеймейкърът Арън Брукс, който реализира 14 точки. Луис Скола добави още 12, а Уейфър завърши със също толкова точки.

Лейкърс бе абсолютен господар на терена и напълно заслужено стигна до успеха. В заключителните 12 минути и двамата треньори пуснаха в игра повечето си резервни играчи, а разликата от 40 точки се запази за 118:78.