3. Лейкърс смачка Рокетс в решителния мач и се класира на финала на Запад

Лейкърс смачка Рокетс в решителния мач и се класира на финала на Запад

Лос Анджелис Лейкърс успя да се съвземе точно на време. В решителни 1/2 финален мач от Западната конференция "езерняците" успяха да постигнат успех над Хюстън Рокетс с 89:70 и по този начин се класираха за финала.

Пол Гасол направи невероятен мач, като по този начин се реваншите на съотборниците си за слабото си представяне в предишния мач. Испанският национал завърши двъбоя с 21 точки и 18 борби, като именно той бе в основта на успеха за своите.

Домакините показаха невероятна игра още от началото на самия мач. Плеймейкърът на Рокетс Аарън Брукс бе успешно опазен и това до голяма степен попречи на Хюстън да покаже силна игра.

След края на първата четвърт Лейкърс водеше в резултата с 22:12 и увеличи аванса си на полувремето - 51:31. След почивката момчетата на Фил Джаксън отново бяха абсолютни господари на терена и на практика срещата се доиграваше.

Шампионът на Запад от редовния сезон ще се опита да стигне втори пореден финал, като във вторник ще изиграе първия си мач срещу Денвър в "Стейпълс Сентър". Коби Брайънт бе учудващо неефективен и завърши мача с 14 точки за Лейкърс.

Тревър Ариза реализира 15 точки за Лейкърс, а Байнън се отчете с 14 и хвана и 6 борби. Най-резултатен за Хюстън бе Аарън Брук, който вкара 13 точки, а блестящият в мач номер 6 Луис Скола се отчете само с 11 точки.