3. Лидерът Чикаго разгроми Атланта

Лидерът Чикаго разгроми Атланта

Сан Антонио с шеста поредна победа

Лидерът в редовния сезон Чикаго разгроми Атланта като гост с 98:77 в среща от Националната баскетболна асоциация. "Биковете" демонстрираха отлична успеваемост от зоната за три точки, като най-много "тройки" вкара Луол Ден - 5 от 8 опита.
Ден завърши с 22 точки, а Карлос Бузър добави 20. Победата е 21-а за Чикаго като гост. Тимът има баланс от 41 победи и 11 загуби и е начело в класирането на редовния сезон.

Ню Йорк Никс постигна убедителна победа със 108:86 над Орландо в друга среща от тази нощ. Играчите на Никс вкараха 21 поредни точки в третата част и записаха осма победа в последните девет мача. Кармело Антъни и Айман Шумпърт вкараха по 25 точки за успеха на Ню Йорк.

Бостън постигна пета победа от шест мача след успех с 94:82 над Юта. Кевин Гарнет се отличи с 23 точки и 10 борби за успеха на Селтикс.

Сан Антонио надделя над Сакраменто със 117:112 и записа шеста поредна победа. Ману Джинобили вкара 20 точки, а Коуи Леонард добави 19 за Спърс. Айзия Томас наниза рекордните в кариерата си 28 точки и добави 10 асистенции за Сакраменто, но това не помогна на тима, който загуби четвърти пореден мач.

Торонто прекъсна серия от девет поредни загуби от Денвър, след като се наложи със 105:96. Андреа Барняни вкара 26 точки за успеха на Торонто, а Хосе Калдерон добави 10 точки и 10 асистенции.

Кевин Лав записа "дабъл-дабъл" с 40 точки и 19 борби за победата на Минесота над Шарлът с 88:83. Люк Риднър се отличи с рекордните си за сезона 14 асистенции и добави 15 точки за успеха на Минесота. Кори Маджът вкара 22 точки за Шарлът, който загуби за пети пореден път и има само седем победи от 48 мача.