3. Лидерът Оклахома надви Лейкърс пред погледа на Бекъм

Лидерът Оклахома надви Лейкърс пред погледа на Бекъм

Маями победи Далас в повторение на миналогодишния финал

Лидерът в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация на Северна Америка (НБА) Оклахома Сити Тъндър удари Лос Анджелис Лейкърс в дербито на кръга. Гостите от Оклахома спечелиха със 102:93, като Ръсел Уестбрук вкара 36 точки. Кевин Дюрант добави още 21 точки за Тъндър, които имат вече пет поредни победи.

Този път гостите имаха 46 процента успеваемост при стрелбата, но пък взеха мача. Андрю Бинъм вкара 25 точки и взе 13 борби за домакините от Лейкърс, които търпят втора загуба в два мача от този съперник. Всъщност мачът беше решен в началото на четвъртата част, когато отборът на Оклахома направи серия от 10-0 точки и тази разлика до края не беше преодоляна.

Оклахома има 39 победи и 12 поражения начело в Северозападната дивизия, докато Лайкърс води в Тихоокеанската с 31 победи и 20 загуби.

В дербито на последните два отбора на Запад Портланд се наложи над Ню Орлиънс с 99:93, като ЛаМаркъс Олдридж вкара 25 точки и взе 12 борби за домакините. Уесли Матюс добави 18, а тимът има 4 победи от 8 мача след уволнението на треньора Нейт Макмилън.