3. Лидерите Сан Антонио с пета поредна загуба

Лидерите Сан Антонио с пета поредна загуба

Лейкърс надви Далас с 30 точки разлика

Лидерът в НБА Сан Антонио допусна пета поредна загуба след домакинско поражение от Бостън с 97:107. Двубоят бе равностоен, като на почивката резултатът бе равен - 49:49. В третата част обаче Бостън направи серия от 14:3 и успя да запази преднината си до края. Рахон Рондо бе най-полезен за Бостън с 22 точки и 14 асистенции, а Пол Пиърс добави 21 точки и 11 борби. Най-резултатен за Сан Антонио бе Тони Паркър с 23 точки, а Тим Дънкан се отличи с 20 точки и 13 борби. Въпреки разочароващата серия от загуби, Сан Антонио все още има най-добър баланс в редовния сезон с 57 победи и 18 загуби.

Лос Анджелис Лейкърс победи Далас със 110:82 в нервен мач, в който четирима играчи бяха изгонени. Мат Барнс от Лейкърс и Джейсън Тери и Брендън Хейууд бяха отстранени в началото на четвъртата част заради спречкване под коша.

По-късно Шанън Браун от Лейкърс също бе изгонен. Победата е 16-а за Лейкърс в последните 17 мача, с което застраши лидерската позиция на Сан Антонио. Кобе Брайънт вкара 28 точки, а Андрю Байнъм добави за успеха на Лейкърс 18 точки и 13 борби. За Далас се отличи Дирк Новицки с 27 точки и 13 борби.