3. Лос Анджелис Клипърс и Денвър Нъгетс решиха спора си в самия край

Лос Анджелис Клипърс и Денвър Нъгетс решиха спора си в самия край

„Стейпълс Сентър” в Лос Анджелис бе домакин на срещата от редовния шампионат на НБА между тимовете на местния ЛА Клипърс и гостите от Денвър. 105:106 показваше таблото в след като сирената отбеляза края на двубоя. Отборите изиграха знаменателен двубой изпълнен със своите достойнства.

Кармело Антъни записа 30 точки,  11 борби под коша и отбеляза в при 1:15 минути оставащо време за да помогне на Нъгетс да надделеят с една точка разлика над Клипърс рано тази сутрин.

Денвър пропиля преднина от 13 точки, след като Лос Анджелис изоставаха при резултат 64:77. При минута и 35 секунди оставащо време тимът от Калифорния успя да се добере до равенство при 103:103. Изравнителния кош бе дело на Ерик Гордън, най-резултатен за Клипърс в тази среща с 24 точки, 10 секунди след опит за тройка на Антъни Картър в противоположната страна на арената. Денвър си върна преднината благодарение на три точки от страна на Кармело Антъни минута преди края на срещата.

Това е четвъртата среща, която Клипърс, която те губят с разлика от 5 или по-малко точки.
Най-резултатен за Денвър бе Кармело Антъни с  30 точки, след него се наредиха Нене и Кениън Мартин с по 17. За Лос Анджелис Ерик Гордън записа 24, Барън Дейвис – 18, а новото попълнение Маркъс Кемби добави 17.