3. Лос Анджелис Клипърс се класира за полуфиналните плейофи на Запад

Лос Анджелис Клипърс се класира за полуфиналните плейофи на Запад

Лос Анджелис Клипърс надделя над Мемфис с 82:72 като гост и спечели серията с 4:3

Лос Анджелис Клипърс надделя над Мемфис с 82:72 като гост и с 4-3 победи в серията се класира за полуфиналните плейофи в Западната конференция Националната баскетболна асоциация.

Крис Пол завърши с 19 точки за успеха, въпреки че игра с мускулно разтежение на дясното бедро. Резервата Ник Йънг добави 13 точки, а Клипърс елиминира едва трети съперник в плейофите в последните 41 години.

Руди Гей и Марк Гасол завършиха с по 19 точки за Мемфис, който обаче не успя да навакса пасива от 1-3 загуби в серията.

Домакините водеха с 56:55 след първите три части, но със серия от 11:2 точки в началото на последната четвърт Лос Анджелис стигна до обрат и не изпусна преднината си до края.

На полуфиналите на Запад отборът ще се изправи срещу шампиона от редовния сезон в конференцията Сан Антонио.

В първи мач от полуфиналите на Изток Маями се наложи над гостуващия Индиана с 95:86 и поведе с 1:0 победи в серията. Звездата на домакините ЛеБрон Джеймс, който преди мача получи наградата за най-полезен играч на сезона (МВП), завърши с 32 точки и 15 борби, а Дуейн Уейд добави 29 точки за успеха. Двубоят беше равностоен в първите три части, а Маями изкова успеха с 25:16 в последната четвърт, в която Джеймс и Уейд реализираха общо 22 точки. Дейвид Уест и Рой Хибърт вкараха по 17 точки за Индиана.