3. Лос Анджелис Лейкърс, Далас и Атланта преодоляха първия кръг на плейофите

Лос Анджелис Лейкърс, Далас и Атланта преодоляха първия кръг на плейофите

Лос Анджелис Лейкърс, Далас и Атланта преодоляха първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация.

Лос Анджелис Лейкърс, Далас и Атланта преодоляха първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация.

Вторият на Запад от редовния сезон ЛА Лейкърс разби домакина Ню Орлиънс с 98:80 в шестия мач от серията и отстрани съперника си с 4:2 победи. Гостите нанесоха решаващия удар в началото на третата част, когато след серия от 10:2 точки поведоха с 52:42 и до края контролираха мача.

Кобе Брайънт се отличи с 24 точки, Андрю Байнъм завърши с 18 точки и 12 борби, а Пау Гасол добави 16 точки за успеха. Карл Лендри беше най-полезен за домакините с 19 точки.

Съперник на Лейкърс на полуфиналите в Западната конференция ще бъде Далас, който се справи с домакина Портланд със 103:96 и също спечели серията в шест мача. Тексасците имаха превъзходство преди почивката, а със серия от 10:1 точки в началото на третата четвърт поведоха с 69:53. Домакините все пак успяха да стигнат до 85:86 пет минути преди края, но за повече нямаха сили.

Дирк Новицки беше лидер за Далас с 33 точки и 11 борби. С 22 точки и 8 асистенции се отличи Джейсън Тери, а Шон Мариън допринесе с 16 точки и 8 борби. За Портланд с 32 точки и 12 борби завърши Джералд Уолъс, а 24 точки и 10 борби добави ЛаМаркъс Олдридж, но и това не беше достатъчно.

На Изток Атланта също отстрани Орландо с 4:2 победи след 84:81 в шестия мач в собствената си зала. Джо Джонсън завърши с 23 точки и 10 борби, а Джамал Крофърд добави 19 точки за успеха. За гостите най-полезен с 25 точки и 15 борби беше Дуайт Хауърд.

Домакините имаха предимство в резултата през цялата среща, но 34 секунди преди края Орландо се доближи само на точка при 81:82. Крофърд вкара два фаула 8,2 секунди преди сирената и направи 84:81 за Атланта.

В последната атака гостите имаха шанс да изравнят, но първо Джей Джей Редик стреля неточно от зоната на трите точки, а веднага след него опитът на Куентин Ричардсън от дистанция беше блокиран от Джош Смит. Така Орландо спечели мача и ще играе срещу Чикаго на полуфиналите на Изток.
-----
Срещи от първия кръг на плейофите в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (играе се до четири победи от седем мача):