3. Лоу Уиламс поведе Филаделфия към късен обрат срещу Лейкърс

Лоу Уиламс поведе Филаделфия към късен обрат срещу Лейкърс

Нова загуба за езерняците в НБА

Лоу Уилямс вкара победен изстрел от зоната за три точки, а освен това наниза 14 от общо 24-те си точки през втората четвъртина, с което Филаделфия победи Лос Анджелис Лейкърс с 95:90 в среща от първенството на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Уилямс вкара изравнителен кош със скок под скандиранията "Победете ЛА", идващи от феновете на Филаделфия, които бяха препълнили клубната зала във втори пореден мач

Секунди по-късно той продължи отличното си представяне в последна четвъртина с тройка, а в следващата атака довърши Лейкърс с нов кош за преднина от пет точи за Сиксърс. Кобе Брайънт отбеляза 24 от 28-те си точки през първото полувреме, с което измести Шакил О'Нийл от петото място на вечната ранглиста на реализаторите в НБА. Той побърза да подобри постижението на бившия си съотборник, но играта му не вървеше през второто полувреме, в което пропусна десет изстрела. Андрю Байнъм беше най-добър на полето с 20 точки и 20 спечелени борби за Лейкърс. Неговият съотборник Пау Гасол също завърши мача с "дабъл-дабъл", след като записа 16 точки в актива си и спечели 11 борби под коша.

Победата остави Филаделфия на трето място в Източната конференция и на върха на Атлантическата дивизия. Сиксърс обаче са с три загуби пасив срещу лидера Чикаго, който взе мача си срещу Ню Джърси със 108:87. Карлос Буузър вкара 24 точки за Булс, които са лидери и в генералното класиране на НБА. Към този момент, благодарение Чикаго, Източната конференция притежава правото на домакинско предимство на финала. Лидерът на запад Оклахома Сити също спечели и е с две победи по-малко от Булс, но има и три мача по-малко. Тъндър спечелиха 19-та си победа в редовния сезон след 111:107 срещу Портланд. 33 точки за успеха вкара Кевин Дюран, който наниза и победния кош само 2.9 секунди преди сирената в продължението.