3. Лукойл Академик не даде шанс на Черно море, на победа от титлата

Лукойл Академик не даде шанс на Черно море, на победа от титлата

Варненци изоставаха с две загуби и от Левски на полуфиналите, но сега ще има бъде далеч по-трудно да обърнат серията.

Шампионът на България Лукойл Академик е на победа от поредната си титла, след като разби с 93:74 Черно море Евороинс във втория финален плейоф.

Вчера „студентите” спечелиха първия мач с 92:83, а днес бяха още по-безкомпромисни. Варненци изоставаха с две загуби и от Левски на полуфиналите, но сега ще има бъде далеч по-трудно да обърнат серията.

В началото те започнаха по-добре и поведоха с 16:9, но постепенно домакините навлязоха в ритъм и успяха да поведат с 25:23 след първата част. Тогава свърши всичко позитивно за гостите в мача, които отбелязаха едва 8 точки до края на полувремето, което дойде при 53:30 за Академик. Куриозното бе, че Черно море не можаха да отбележат кош цели 7 минути и позволиха на домакините да направят серия от 23:0.

Това уби напълно интригата в двубоя, което позволи на шампионите да намалят темпото. Въпреки това те водеха със 78:60 след третата част, а мачът вече отдавна се доиграваше. С най-много точки за победителите завърши Уили Дийн – 26, а Лимайър Голдуайър добави 20. Основният реализатор на варенци Кори Макинтош отбеляза 24 точки, а Душан Куцупулос реализира 14.