3. Лукойл Академик не издържа в Казан - 72:79

Лукойл Академик не издържа в Казан - 72:79

Лукойл Академик бе победен със 72:79 от руския Уникс в Казан, в среща от 5-ия кръг на група "В" в турнира Eurocup.

"Студентите започнаха с настроение срещата и бяха равностойни на домакините, които поведоха с 21:15 след първите 10 минути. През втората част възпитаниците на Любомир Минчев изиграха едни от най-силните си минути през сезона и позволиха на Уникс да запише само 11 точки, което им позволи да поведат с 41:32 на почивката.

Изоставането в резултата мотивира руския тим и третата част бе огледална на втората, като Уникс я спечели с 21:12 и изравни резултата преди последните 10 минути - 53:53.

Домакините не допуснаха изненада в тях и заслужиха победата, която бе петата им поредна. Уникс е без загуба в групата, а Академик вече има 4 загуби и само една победа.

Антъни Ейкинс отбеляза 13 точки за българския шампион, македонецът Ристе Стефанов добави 11, а Христо Николов и Веселин Веселинов се оччетоха с по 10 точки. Най-резултатен за победителите с 22 точки бе Вееременко с 22.