3. Лукойл Академик отново безсилен за Eurocup - 62:86 от Динамо (Москва)

Лукойл Академик отново безсилен за Eurocup - 62:86 от Динамо (Москва)

Българският баскет шампион Лукойл Академик завърши със загуба безличното си участие в група "В" на турнира Eurocup. Базираният в Правец тим бе безсилен срещу гостуващия руски гранд Динамо (Москва), губейки с 62:86.

Малкото зрители в столичната зала "Универсиада" очакваха българите да хвърлят всичко от себе си, за да завършат участието си в групата с победа за престиж, но това на практика нямаше как да стане.

"Студентите" играха на ниво само в началото на срещата, а след това бяха пометени от руския колос, чийто играчи не си даваха дори много зор. Те имаха огромни проблеми с пристигането в София, поради стелещата се мъгла над столицата вчера, но умората не им попречи да покажат силна игра.

Тодор Стойков и компания започнаха надъхано и имаха превес в началните минути. Капитанът на Академик поведе съотборниците си, а няколко добри изяви на Ристе Стефанов и Николай Върбанов помогнаха на домакините да поведат с 21:18 след първата част.

След това обаче играчите на Динамо започнаха да диктуват темпото. Те заиграха много здраво в защита, а в нападение бяха безкомпромисни. Московчани направиха пълен прелом във втората част и на почивката вече водеха с 40:32.

През второто полувреме "студентите" не успяха да сторят нищо, за да притеснят силния противник. Динамо методично трупаше аванс и много преди края на мача стана ясно, че гостите ще си тръгнат с убедителна победа.

В крайна сметка Динамо победи с разлика от 24 точки и показа, че по-големият опит, силната организация и доста по-големият бюджет са от решаващо значение в съвременния баскетбол.

За ръководството на Лукойл пък остава да сглоби по-добър тим през настоящата година, тъй като сегашната селекция показа, че не може да бъде равностойна на повечето тимове от средна класа на Стария континент.

Доказателство за слабата игра на Академик е фактът, че единствено македонецът Ристе Стефанов се отчете с двуцифрен точков актив (11). С най-много за Динамо завърши Парго, който наниза 24 точки.

Така Лукойл Академик записа пет загуби и едва една победа, а Динамо завършва втори след лидера Уникс (Казан) с актив от 4 победи и 2 загуби.