3. Лукойл Академик победи Левски 2014 за Купата на България по баскетбол за мъже

Лукойл Академик победи Левски 2014 за Купата на България по баскетбол за мъже

"Студентите" обърнаха мача след почивката

Отборът на Лукойл Академик се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България. „Студентите“ победиха Левски 2014 с 88:72 (18:25, 23:27, 24:10, 23:10) точки. Надпреварата се провежда в в "Арена Ботевград".

Лукойл Академик успя да обърне „сините“ с много силна игра след почивката. Тимът на Тони Дечев изоставаше с 41:52 точки след първите две четвърти, но след това не само навакса, но и спечели мача с 6 точки разлика.

След 14:14 "сините" изиграха отлични последни три минути на първата част, пред които записаха аванс от 25:16. През втората четвърт преднината на Левски 2014 достигна 14 точки при 52:38 след тройка на Евгени Хаджирусев 45 секунди преди сирената.

"Студентите" започнаха със серия от 7:0 второто полувреме, а след това записаха и 18:4, за да поведат с 59:56.

В последната четвърт Лукойл Академик вкара 8 безответни точки за 73:62, а най-голямата преднина беше 16 точки при крайния резултат 88:72. Като цяло през второто полувреме играчите на Левски 2014 реализираха общо 20 точки срещу 52 през първото.

Донел Тейлър беше най-полезен за победителите с 22 точки, 7 борби и 5 асистенции. Асен Великов добави 13 точки и 6 борби, а Павлин Иванов се отчете с 12 точки и 4 борби.

За Левски 2014 Алекс Симеонов направи "дабъл-дабъл" - 25 точки и 10 борби. Станислав Славейков записа 15 точки и 8 борби, а Йордан Минчев завърши с 11 точки и 7 борби.

Четвъртфинални срещи от турнира за Купата на България по баскетбол за мъже в "Арена Ботевград":

Лукойл Академик - Левски 2014 - 88:72 (18:25, 23:27, 24:10, 23:10)
Балкан (Ботевград) - Черно море Порт Варна - от 19.30 часа

в петък:

Рилски спортист (Самоков) - Ямбол
Берое (Стара Загора) - Спартак (Плевен)
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)