3. Лукойл Академик с измъчена победа в дебюта на Георги Младенов

Лукойл Академик с измъчена победа в дебюта на Георги Младенов

Спартак (Пл) разби Сливен със 102:74 в другия мач от днес.

Легендата на българския баскетбол Георги Младенов дебютира с трудна победа начело на Лукойл Академик. „Студентите” победиха с 89:81 Ямбол, в двубой от първенството на НБЛ.

Академик започна добре срещата и контролираше мача, като на полувремето водеше с 46:25, а липсата на Тодор Стойков не изглеждаше да оказва влияние. След почивката обаче гостите се окопитиха и успяха да свалят пасива на 55:63 след третата част. Малко повече от 5 минути преди края Ямбол намали резултата на 74:69, но в заключителните мигове опитът на шампионите каза своята дума и те логично надделяха.

Най-резултатен за тима от Правец бе Ристе Стефанов с 23 точки, а Уили Дийн се отчете с една по-малко. С най-много точки двубоя завърши Станиаслав Говедаров от гостите, който наниза 25 точки, а Байрън Сандърс направи дабъл-дабъл с 12 точки и 13 борби, негов 11-и за сезона.

В друг мач от днешния ден аутсайдерът Сливен загуби от Спартак (Пл) със 72:104 (29:21, 14:23, 15:32, 14:28), като мачът се игра в Ямбол. Сливен се държа равностойно до почивката, но след това в играта им настъпи тотален срив.