3. Лукойл Академик с втора загуба в "Еврочалъндж”

Лукойл Академик с втора загуба в "Еврочалъндж”

Българският вицешампион отстъпи като гост пред Тарту Рок (Естония) с 59:71

Българският вицешампион Лукойл Академик допусна втора  поредна загуба в група "В" на европейския клубен турнир  "Еврочалъндж", след като отстъпи като гост пред Тарту Рок  (Естония) с 59:71 точки.

Възпитаниците на Йовица Арсич изиграха изключително слаб мач и бяха отбелязали само 30 точки до 28-а минута. На почивката домакините водеха с 31:22, а в началото на  четвъртата част преднината им достигна 22 точки при 56:34.

След това "студентите" успяха да подобрят играта си и все  пак спечелиха последната четвърт с 27:20, но това беше без  значение за крайния изход на мача. Любопитното е, че баскетболистите на Тарту Рок направиха 17  асистенции в мача,а на Лукойл Академик едва 3.

За българския тим Тери Смит реализира 15 точки, 14 точки и  10 борби добави Чарлс Томас, а 13 точки отбеляза Морис Къри.

За победителите по 19 точки нанизаха Валмо Крийса и Янар  Талц. В следващия си мач от турнира Лукойл Академик е гост на  Енергия Ровинари (Румъния) на 18-и ноември.

Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже