3. Лукойл Академик се класира за полуфиналите

Лукойл Академик се класира за полуфиналите

"Студентите" се наложи над Берое Стара Загора с 92-68

Лукойл Академик спечели първия четвъртфинал от турнира за Купата на България в Плевен. Тимът на Йовица Арсич се наложи над Берое Стара Загора с 92-68, след като изигра много силна втора част. Тимът от Стара Загора започна доста добре в първата част, но след това допусна пълен обрат. Лукойл направи много силна серия от 24-0 и поведе убедително в резултата като запази аванс до края. В тима от Правец дебютира новият център Никола Драгович, а в игра се завърна и отсъствалия дълго време заради контузия Александър Груев. Утре на полуфинал тимът от Правец ще срещне победителя от двойката Левски и Ямбол.

Мачът започна доста оспорвано като в първия период двата отбора си размениха водачеството на няколко пъти. Тимът от Стара Загора показа доста добър процент на стрелба, но Дий Браун върна Лукойл и отново изравниха. След 10 минути беройци имаха минимален аванс от една точка. Втория период продължи оспорвано, но след три минути игра настъпи пълен обрат. Лукойл Академик дадоха ход на серия от 24-0 и се откъсна сериозно напред в резултата. Берое допуснаха доста грешки в нападение и позволиха сериозно изоставане. В средата на частта бе отсъдено техническо нарушение на старши-треньора на Берое Любомир Минчев заради спорни отсъждания, а разликата продължи да нараства. Така на почивката тимът на Йовица Арсич вече имаше двуцифрена преднина от 24 точки (59-35).

След подновяване на играта Берое започнаха със серия 5-0 като малко намалиха разликата, но преднината на Лукойл бе твърде голяма. Въпреки това двата отбора изиграха оспорвана част. До края тимът от Правец запази водачеството си и спечели убедително първия четвъртфинал от турнира за Купата на България.

Дий Браун бе най-резултатен за победата на Лукойл Академик с 19 точки, а 17 записа Христо Захариев. Бруно Шундов отбеляза 12 и овладя 8 борби, а Тери Смит завърши с дабъл-дабъл от 10 точки и 11 борби.

За Берое Майк Блек бе най-резултатен с 19 точки. Павлин Иванов отбеляза 12 точи, а 10 записа Тихомир Желев.
Балкан с фалстарт за ФИБА Европа (ВИДЕО)

Баскетболният ни вицешампион загуби от испанския Билбао Баскет в първия кръг

Рилски спортист започна със загуба във ФИБА Европа (ВИДЕО)

Българският баскетболен шампион отстъпи пред унгарския Алба Фехервар с 88:100

Монтана с първа победа в Адриатическа лига

Българският вицешампион се справи с хърватския Задар Плюс

Везенков получи признание в НБА

Българинът беше посочен като най-силният чуждестранен баскетболист, който не е в НБА

Треньорът на Академик Бултекс: Спечелихме с късмет

Треньорът на Академик Бултекс 99 Йордан Янков беше доволен от победата на своя отбор

Тити Папазов: Изоставаме от всички отбори

Треньорът на Левски - Константин Папазов, коментира загубата на своя отбор с 83:84 от Академик Бултекс 99

Везенков над всички при победа на Олимпиакос (ВИДЕО)

Олимпиакос победи с 93:75 като гост Лаврио на старта на гръцкото баскетболно първенство

Левски с драматична загуба при завръщанети на Тити Папазов (ВИДЕО)

Академик Бултекс 99 започна с победа новия сезон в Националната баскетболна лига за мъже