3. Лукойл и Евроинс с домакински победи в редовния сезон на НБЛ

Лукойл и Евроинс с домакински победи в редовния сезон на НБЛ

В най-интересния мач от днешната програма на редовния сезон в Националната баскетболна лига Лукойл Академик надделя пред 700 зрители в „Спортен комплекс Правец” над гостуващия тим на Рилски спортист с 99:92.

Днес Лукойл успя да се реабилитира за загубата си срещу Рилски спортист в предишния шампионатен мач, но не без затруднения. Резултатът на полувремето стоеше при 41:43 в полза на гостите, но благодарение на 32:27 и 26:22 през третата и четвъртата част „студентите” обърнаха Рилецо за 99:92. Най-резултатен за домакините бе Уили Дийн с 23 т., като непосредствено след него застана резервата Лимайър Голдуайър с 22 т., който изигра едва 24 минути за своя тим. Христо Николов добави 16 т. и 4 асистенции, а със 17 т. се отличи Тодор Стойков.

За гостите 24 т. отбеляза Драгослав Папич, Иван Лилов – 20, а Травис Питърсън се отчете с 15.

В друга среща от днешната програма Евроинс Черно море победи Ямбол с 99:83 за трети път през редовния сезон, а благодарение на 11-ата си победа „моряците” върнаха третото си място във временното класиране.

Кори Макинтош бе най-резултатен в зала „Христо Борисов” с 34 точки, 12  от 16 успешни сртрелби и една тройка. 14 точки добави Атила Сантош, а Душан Йелич-Куцопулос се отличи с 11.