3. Лукойл отнесе Рилецо с 20 точки на старта

Лукойл отнесе Рилецо с 20 точки на старта

Гостите в нито един момент не се доближиха до "студентите"

Лукойл спечели лесна победа срещу Рилски спортист с 95:75 в първия кръг на Националната баскетболна лига.

Очакванията за дерби не се оправдаха, тъй като домакините доминираха от самото начало и не оставиха шанс на своя съперник.

Баскетболистите на Шарон Друкер контролираха събитията от самото начало на мача и на почивката вече имаха аванс от 19 точки.

Ситуацията не се промени и след паузата. Лукойл Академик започна с осем безответни точки и направи преднината си още по-внушителна.

След третата част гостите вече изоставаха с над 30 точки. Това напълно сложи край на интригата в мача и в последните десет минути двобят  се доиграваше.

Най-резултатен за Лукойл беше Далтън Пепър, който завърши с 19 точки и бе 100% при стрелбата. По 12 точки имат Кийт Клантън (плюс 11 борби) и Христо Николов. По 10 добавиха Божидар Аврамов и Антъни Рафа.

За Рилски спортист Дерек Райт отбеляза 18 точки. Димитър Маринчешки е с 14, 12 има Златин Георгиев, а с 10 се отчете Шелдън Джетър.
Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)

Българинът вкара 10 от 20-те си точки в последните 5 минути

Миньор се справи с Левски в последната си контрола преди старта на сезона

Стартът на сезона е следващата седмица

Олимпиакос на финал за Суперкупата, Везенков №1 (ВИДЕО)

Спорът за трофея ще е срещу Панатинайкос

Миньор би Левски в контрола

Мачът бе генерална репетиция за новия сезон

Рилски спортист с трета в историята си Суперкупа (ВИДЕО)

Шампионът надви Спартак (Плевен) в „Арена Самоков“

Везенков е най-скъпоплатеният играч в Евролигата

Българинът прибира по 4.1 милиона долара на сезона

Академик спечели Черноморските игри

Пловдивският тим надделя в много интересен финал над домакините от Черно море Тича