3. Лукойл приключи със загуба евроучастието си

Лукойл приключи със загуба евроучастието си

Възпитаниците на Тони Дечев отстъпиха като домакин пред Вентспилс (Латвия) с 62:69

Българският шампион Лукойл Академик приключи със загуба участието си в група "Р" на втората фаза на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа. Възпитаниците на Тони Дечев отстъпиха като домакин пред Вентспилс (Латвия) с 62:69 (18:23,17:20, 13:14, 14:12) точки. Българският тим завършва на последното четвърто място в класирането с пет загуби от шест мача.

Първите минути на двубоя бяха равностойни, но след 18:17 за "студентите" гостите направиха серия от 6:0 и спечелиха първата част с 23:18. Баскетболистите от Латвия взеха аванс с 26:18 в 11-а минута и до края на полувремето водеха в резултата. След наказателни удара на Димитър Димитров шампионите намалиха изоставането си на 26:27, но гостите след няколко минути отново имаха преднина от 35:28.

На почивката Вентспилс водеше с 43:35. Шест минути преди края на третата част гостите поведоха със 17 точки при 52:35 и до края на мача не изпуснаха водачеството си. Лукойл игра само с 8 баскетболисти, а сред отсъстващите поради травми бяха Филип Виденов, Асен Великов, Тенчо Банев и Крис Минков. Донел Тейлър отбеляза 17 точки за "студентите", а 12 точки и 9 борби добави Желко Шакич.За тима на Вентспилс, който продължава напред в турнира, най-резултатен беше Кристапс Янисенокс с 19 точки.

"При минута и 30 до края допуснахме елементарна грешка в защита. Играчите бяха уморени, направиха грешка и това се оказа фатално. Трудно беше да играем срещу толкова мотивиран съперник, но проявихме характер и се борихме. Може би стрелбата не ни вървеше. Съжалявам, че не завършихме с победа, защото момчетата го заслужаваха", каза Дечев в ефира за БНТ след мача.

Срещи от шестия кръг в група "Р" на втората фаза за Купата на ФИБА-Европа:

Лукойл Академик - Вентспилс (Латвия) - 62:69 (18:23, 17:20, 13:14, 14:12)
Нимбург (Чехия) - Антверп Джайънтс (Белгия) - 84:57 (30:13, 25:15, 11:22, 18:7)

Крайно класиране:
1. Вентспилс 6 4 2 457:448 10 точки
2. Антверп 6 4 2 463:474 10
3. Нимбург 6 3 3 467:428 9
4. Лукойл Академик 6 1 5 421:458 7
Борислава Христова и Жирона започнаха с победа в баскетболното първенство на Испания

Българката беше сред титулярите за Жирона и се отличи с 4 точки, 2 асистенции и 1 отнета топка

Шампионът на България Рилски спортист започна с победа новия сезон в НБЛ

Самоковчани се справиха с лекота срещу Спартак (Плевен)

Монтана с фалстарт в Адриатическата лига

Баскетболният вицешампион на България загуби от шампиона през последните 3 години

Олимпиакос на Везенков падна от Фенербахче (ВИДЕО)

Турският гранд победи с 82:71 точки

Жозе Моуриньо гледа Везенков в Евролигата

Специалния подкрепя Фенербахче срещу Олимпиакос

Определиха Везенков за най-добрия трансфер в Евролигата

Най-добрият ни баскетболист Александър Везенков беше определен за Най-добър трансфер в Евролигата в проучване на BasketNews

Ямбол се отказа от участие в Националната баскетболна лига

Ямбол планираше безплатен транспорт за феновете си за мача от първия кръг на НБЛ

Везенков се развихри в края и изведе Олимпиакос до Суперкупата (ВИДЕО)