3. Лукойл разби Берое 07 и е на полуфинал за купата

Лукойл разби Берое 07 и е на полуфинал за купата

Шампионът при жените Лукойл Нефтохимик се класира за полуфиналите за Купата на България, след като тази вечер победи с 81:65 Берое 07 в мач-реванш от четвъртфиналите на надпреварата. Преди седмица Лукойл спечели със 17 точки разлика в Стара Загора.

Жребият за полуфиналите ще бъде теглен утре, като Лукойл ще играе с Монтана 2003 или с Левски.

Тамара Боуи завърши с 28 точки за победителките, Олена Самбурска добави 13, а силно включване от скамейката направи Маргарита Илиева, която завърши с 11 точки.

За гостите от Стара Загора Хуанита Уорд вкара 26 точки и овладя 8 борби, Никол Емъри добави 16 точки, а Ралица Нанева приключи с 10 при загубата на тима на Георги Младенов.