3. Лукойл разгроми Берое с 64 точки разлика

Лукойл разгроми Берое с 64 точки разлика

"Студентите" постигнаха 20-а победа в НБЛ

Шампионът Лукойл Академик записа петнадесетата си поредна и общо двадесета победа в TESY Национална Баскетболна Лига, надигравайки категорично Берое като гост със 110:46 (27:13, 31:10, 27:10, 25:13). С този успех Лукойл си гарантира първото място в крайното класиране на редовния сезон три кръга преди края.

"Студентите" не дадоха шанс на младия си съперник в среща, лишена от каквато и да е интрига и вече имат баланс от 20 успеха и само 1 загуба и продължават да са еднолично начело в класирането. Заралии пък са на осма позиция с 3 побед и 19 поражения.

Домакините бяха без един от основните си играчи - Николай Колев, който е преотстъпен именно от Лукойл Академик, но претърпя тежка контузия на коляното преди броени дни.

Още след първата четвърт баскетболистите на Сашо Везенков имаха двуцифрен аванс - 27:13, а в последствие преднината им продължи да расте, за да достигне 58:23 на почивката.

През третата част на двубоя разликата надхвърли 50 точки и се стигна до 85:33 след нейния край. В оставащите 10 минути гостите преминаха границата от 100 точки, а крайният изход от срещата бе 110:46.

Всички играчи от стартовата петица на Лукойл Академик завършиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатен бе Аландо Тъкър с 20 точки. Марко Килингсуърт добави 16, Крис Дън се отчете с 15, а Божидар Аврамов и Александър Янев приключиха съответно с 12 и 11 точки.

Веселин Веселинов и Крис Минков се включиха добре от пейката, реализирайки съответно 16 и 8 точки.

Мартин Раднев вкара най-много за Берое - 10 точки, докато Тихомир Желев и Доминик Фъргюсън останаха с 9 и 8 точки.

БЕРОЕ - ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК 46:110 (13:27, 10:31, 10:27, 13:25)

БЕРОЕ: Тихомир Желев 4, Венцислав Петков 4, Мартин Раднев 10, Алекс Симеонов, Доминик Фъргюсън 8 (Омар Стронг 6, Евгени Иванов 3, Юлий Арабаджийски, Ростислав Алексов, Денис Титов 6, Петър Танков, Деян Карамфилов)

ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК: Крис Дън 15, Божидар Аврамов 12, Аландо Тъкър 20, Александър Янев 12, Марко Килингсуърт 16 (Николай Грозев, Крис Минков 8, Тенчо Банев 2, Юре Лалич 10, Веселин Веселинов 16)